Pályaorientáció

Gyümölcssaláta készítés (2022.11.25.)

A gyerekek számára nagy örömet jelentett ennek a finomságnak az elkészítése.

Az előző napon megbeszéltek szerint minden gyermek különböző gyümölcsöt hozott az iskolába: almát, körtét, szilvát, barackot, kivit, banánt, mandarint, narancsot.

A hozott gyümölcsöket meghámoztuk, megmostuk, feldaraboltuk és egy nagy tálba beleöntöttük. Összekevertük, majd mézzel, citromlével, fahéjjal, szegfűszeggel ízesítettük.

Középiskolai felvételi: hol lehet megnézni, mekkora volt a túljelentkezés az elmúlt években?

A következő tanévben jelentkeztek középiskolába? Mutatjuk, hol nézhetitek meg az elmúlt évek felvételi statisztikáit.

Az Oktatási Hivatal oldalán részletes adatokat találtok a különböző középiskolák jelentkezői számáról, az elsőhelyes jelentkezőkről, valamint a férőhelyek számáról – mindezt tanulmányi területekre, vagyis tagozatokra lebontva.