Iskolakerti munkálatok ősszel iskolánkban (2020)
Iskolakertünk őszi előkészítése igazán érdekesen alakult.
Első lépésként a beérett paradicsomokat, paprikákat leszedték az ÖKO szakkör lelkes tagjai. Ezután alaposan megmostuk őket és az osztályok tanulói szép lassan, pár nap alatt elfogyasztották a tízóraijuk és az uzsonnájuk mellé.
Második lépésként kigazoltuk a virágoskerteket, majd színpompás árvácskákat ültettek az osztályok a saját virágoskertjükbe. Ez egy hagyomány már az iskolánkban. Évek óta megtartjuk ezt a napot, aminek azt a nevet adtuk, hogy „Fogadj örökbe egy árvácskát! „. Minden tanuló az általa hozott virágot elülteti, megöntözi az osztálykertjébe. Igazán színpompássá, szemet gyönyörködtetővé vált így az iskola előkertje az udvarban.
Következő lépésként levágtuk a belógó ágakat a fákról gondnokbácsi segítségével és irányításával.
Iskolánkban új kerékpártároló épült. A régi térkő fel lett szedve, helyére betonalap került. Az így felszabadult térkőből a nyolcadik osztályosok két sorban lerakva egy kis járdaszigetet építettek az ereszcsatorna alá a terasz mellé. Így megakadályozva azt, hogy továbbra is megálljon ott az esővíz és saras legyen minden. Ez egy igazán nagy fizikai erőt kívánt a fiúktól, de nem vallottak szégyent. Sőt! Még élvezték is a munkát és utána büszkén tekintettek vissza a napi teljesítményükre.
Gondnok bácsink, Sanyi bácsi a tujákat is visszavágta, valamint felfrissítette őket. Takarító nénik, Mónika néni és Teri néni, pedig a kertek csinosításában, gereblyézésben, sepregetésben voltak kiváló segítségünk.
Persze a pedagógusaink, valamint iskolatitkárunk, Klaudia néni önzetlen munkája révén nem jött volna létre ez a jó kis nap. Mindenki hasznosan töltötte minden percét. Segítette a gyermekek irányításában. Megmutatták nekik, hogy hogyan kell helyesen megfogni a kerti szerszámokat. A ténykedés közben pedig folyamatosan tanították a tanulókat a növények értékéről, azok szeretetéről, fontosságáról.
Úgy gondolom, hogy ez a mai nap is egy igazán fontos és hasznos iskolai program volt! Sokat tanulhattunk belőle mindannyian a közösség építő erejéről, valamint környezetünk tiszteletéről, megóvásáról és szeretetéről.
Igazgatónőnknek, Hideg Mariannának is köszönjük, hogy lehetővé tette számunkra ezt a szabad délelőttöt, amit a szabadban, jó levegőn tölthettünk és az iskolánkat szépíthettük saját erőnkből, teljes szívünkkel, lelkünkkel.
Köszönöm ezúton is a Dávodi Forrás Általános iskola minden dolgozójának, tanulójának a remek munkáját!
Tisztelettel: Hiezlné Erdődi Erika, ÖKO munkacsoport vezetője