„#Szelektívenjobb!” - környezetvédelmi mozgalomban való részvétele a Dávodi Forrás Általános Iskola tanulói körében (2020. október)

A „#Szelektívenjobb” közösségi média kihívásával tudatos közösségi oktatást indított az Italos Karton Egyesülés (IKSZ)! Iskolánk is csatlakozott Önök a kihíváshoz, ami 2020 október 15 és 20 között került megrendezésre. Ez a program segített minél több fiatal figyelmét felhívni a környezetvédelem, ezen belül is az italos karton hulladék szelektív gyűjtésének fontosságára.

Lefotóztuk a helyesen laposra taposott italos karton dobozukat a tanulóknak, amit osztályszinten gyűjtöttek össze (papír tejes és üdítős doboz), majd bedobták a megfelelő szelektív gyűjtő edénybe, majd feltöltöttük a közösségi média oldalunkra a fotót.

Az üdítős és tejes dobozok kupakját külön gyűjtöttük, amiket eljuttatunk egy bajai kisfiú részére. Számára ez fontos, mert így tudunk a gyógyításában mi is egy kicsit segíteni.

Tisztelettel: Hiezlné Erdődi Erika, ÖKO munkacsoport vezetője.

ÖKO Iskola