ÖKO tábor – Erdei Iskola

Iskolánk 2019.09-13-ig megrendezte a tanulói számára az erdei iskolát. Gyönyörű helyen sikerült szállást találnunk Dunafalva árterében. A szállás minden igényünket maximálisan kiszolgálta. Volt hely a szabad játékhoz, kézműveskedéshez, medencés fürdőzéshez. Sokat sétáltunk a Duna-parton, hajókiránduláson is részt vettünk. A gyermekek különböző csoportokban lettek elhelyezve a szálláson, a barátságok ez által még inkább elmélyültek. Minden nap előre eltervezett napirend szerint valósítottuk meg az elképzeléseinket. Minden nap volt a gyerekeknek olyan feladatuk, amiért szobánként pontot kaptak, majd a tábor végén értékelve lettek.

Első napon elfoglaltuk a szobákat, majd az udvar rengeteg játék lehetőségét kipróbálták a gyermekek. Kolléganőm segítségével sikerült a Dunafalvi Falumúzeumot is megtekinteni, ami a tanulók tetszését elnyerte. Itt megcsodálhatták Eszter néni falfestményét is a régi várról. Délután homokvár építő versenyt rendeztünk. Vacsora után egy kis bátorságpróbán vehettek részt a tanulók a Duna töltésen.

Második napon a szobaszemle után hajókirándulást szerveztünk Dunaszekcsőre. A kapitány és felesége nagyon kedvesen fogadott bennünket, részletesen bemutatta a hajó működését, a Duna adott vízállási magasságát. Minden tanuló elkészíthette az ÖKO- táskáját a kirándulás után a táborban. Csendes pihenő után szerencsére még mindig szép időnk volt, így lehetőségünk nyílt arra, hogy a szállás medencéjében is megmártózhassunk. Igazán jó hangulat kerekedett belőle. Átöltözés után fát gyűjtöttünk közösen a másnapi tábortűzhöz. A vacsora után számháborúztunk.

Harmadik nap ismét szobaszemlével kezdtünk, majd ellátogattunk Dunafalván egy sajtgyárba, ahol mindenki megkóstolhatta az ott készült termékeket. Ez egy bio gazdálkodás, ahol rengeteg állatot tartanak a szabadban. Ebéd után csendes pihenő volt, majd újból fürdőzés, gyümölcsevés, fonás, számháború. Este eljött a várva várt tábortűz pillanata. Ildi néni zene tudásával hozzájárult az esti program megvalósításához. Közös énekléssel, ügyességi feladatokkal, hamburgerezéssel zártuk a tábort.
Az utolsó napon szabad foglalkozás mellett rendbe tették a diákok a szobájukat, játszottak egy utolsót a táborban. Ebéd előtt kihirdetésre kerültek a három napi program eredményei. jutalmazásban részesült a három legszebb és legtisztább szoba, a legügyesebb, legsegítőkészebb táborozó, stb.

Úgy gondolom, hogy ez egy igazán jól sikerült tábor volt. A gyerekek már várják a jövő évi táborozást. Szeretném megköszönni a két segítő pedagógusnak Eszter néninek és Cili néninek a segítségüket, valamint a többi kollégának, hogy mindenben támogatták a tábor megvalósítását.

A szülőknek köszönöm, hogy ránk merték bízni gyermeküket, remélem sok élménnyel tértek haza a tanulók.

Az eseményről készült néhány kép itt tekinthető meg

Hiezlné Erdődi Erika
ÖKO munkacsoport vezető