A PÉK szakma rejtelmei (2022.11.25.)

Előzetes megbeszélés alapján Majoros Róbert helyi vállalkozót kértük fel, hogy avasson be minket a pék mesterség rejtelmeibe.

Elfogadva a meghívást egy nagy adag kenyértésztával és sok érdekes és hasznos eszközzel érkezett iskolánkba.

Bemutatta nekünk hogyan készítik a kenyeret, kalácsot és a sok-sok finom péksüteményt.

Ebbe a munkafolyamatba szívesen bekapcsolódtunk. Mindenki gyúrhatott, nyújthatott, formázhatott a nyers tésztából, amit csak szeretett volna. El is készültek a finomságok, de sajnos megsütni és megenni nem tudtuk. Voltak olyan tanulók, akik azt mondták, hogy ha nagyok lesznek, ők pékek szeretnének lenni, mert annyira megtetszett nekik a szakma szépsége.

Nagyon hasznos és örömteli foglalkozáson vehettünk részt. Köszönjük Robi bácsinak a ROBERTO pékség mesterének, hogy időt, energiát és türelmet szánt ránk ezen a napon.

Nagyon jól éreztük magunkat!