DÖK-nap 2021-2022. tanév (2022.10.15.)

Intézményünkben már hagyomány, hogy a tanév végén diákönkormányzati napot tartunk, ahol természetesen nem a tanulásé a főszerep. Ez az idei évben sem maradt el sőt, igen tartalmasra és rendhagyóra sikeredett, melyet 2022. június 14-én délelőtt valósítottunk meg. Már minden tanulónk nagyon várta ezt a napot. A járványügyi helyzet miatt sajnos az előző években több, tervezett közös programunk elmaradt. Mivel a járványügyi korlátok megszűntek, lehetőségünk nyílt a DÖK –nap megrendezésére.

Az iskola területén számos program közül választhattak iskolánk tanulói. Szabadon mozoghattak diákjaink a sokszínű színterek között. Igyekeztünk minél színesebb és sokféle lehetőséget biztosítani a diákság számára a nap folyamán, hogy mindenki megtalálja a számára leginkább ideális programot. Alsó és felső tagozaton egyaránt 8 helyszínt látogattak meg az osztályok. Minden állomáson játékos, izgalmas vagy sportos feladatok várták a gyerekeket, ahol megmutathatták a tudásukat, rátermettségüket.

Az iskola udvarán lévő pályán ügyességi vetélkedőn vehettek részt:

Csokit ehettek a diákok késsel-villával:

Aki szeret maszatosan enni, az tejfölös kenyérrel és túró rúdival etethette meg társát:

Az asztaliteniszt kedvelők is megmérettethették tudásukat:

Zenekedvelő pacsirták kiengedhették hangjukat a nagyon népszerű karaoke helyszínén:

Közben a 6. osztály kiskuktáskodásával, Erika néni és Norbi bácsi irányításával készült a finom paprikás krumpli:

A DÖK-nap lezárásaként minden nebuló jóízűen elfogyaszthatta az elkészült ebédet:

Elmondható, hogy egy nagyon programdús és mindenki számára élményekben gazdag napot tudtunk kínálni. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, mert gyönyörű, napsütéses napunk volt. Ezúton tolmácsolom a diákok köszönetét minden kedves kollégámnak a szuper nap lebonyolításáért!

Brand Éva
DÖK segítő tanár