Tornaterem átadás (2021.09.17.)

Ünnep volt pénteken a Dávodi Forrás Általános Iskolában. Az intézmény diákjai és pedagógusai a teljesen megújult tornatermet avatták fel egy színvonalas ünnepség keretében. A Bajai Tankerületi Központ sikerrel vett részt a Magyar Falu Program pályázatán, így a saját erővel együtt mintegy 44 millió forintból újulhatott meg az iskola tornaterme. A sportpálya burkolata mellett új festést kapott az épület, megújultak az öltözők és a vizesblokkok.

“Az elmúlt 5 esztendőben a Bajai Tankerület saját forrásból több, mint 860 millió forintot költött az iskolák felújítására – mondta el Zsigó Róbert, a térség országgyűlési képviselője. Pályázati forrásból ehhez még több, mint 2 milliárd forint jött hozzá, így összesen mintegy 2,8 milliárd forintból újulhattak meg a térség iskolái. A vidéki kis iskolák fejlesztése is folyamatosan zajlik.”

A dávodi iskolában mindig nagy hangsúlyt fektettek a nemzeti értékek, a nemzeti hagyományok ápolására. Az intézményben mindig családias hangulat fogadja az oda betérőket, így a Bajai Tankerületi Központ vezetőit is.

“Dávodra mindig jó érzés jönni, hiszen itt úgy érzi magát az ember, hogy hazatért – mondta beszédében Sárosi Magdolna tankerületi igazgató. Itt mindig fontos szerepet kap a gyermekek fejlesztése, hogy felismerjék azt a gyermekek, hogy mihez értenek, hogy milyen kompetenciájuk van. A Tankerületi Központ rengeteg fejlesztést hajtott végre az elmúlt években, azonban ezekkel csak lépésről-lépésre haladhatunk. A területünk nagyon nagy, 40 iskolát kell menedzselni. A mostani tornaterem felújításhoz a központ mintegy 8,5 millió forint önerőt biztosított.” Az ünnepségen az iskola diákjai adtak igen színvonalas műsort. Népdalok csendültek fel, furulyaszótól volt hangos az udvar, látványos táncokat mutattak be a fiatalok, azonban az igazi showt ezúttal a nyolcadikosok vizes bemutatója jelentette. Az olimpia jegyében készült performanszot látva valamennyi vendég széles mosollyal az arcán fogadta az előadást. Ezt látva az iskola igazgatónője is joggal volt büszke tanítványaira.

“Iskolánk és a falu tornatermének az életében is elérkezett a negyedik hullám – mondta beszéde kezdetén Hideg Marianna intézményvezető. Szerencsére a diákjainkra és a sportolóinkra ez pozitív mellékhatással lesz. Hiszen az elmúlt évtizedekben három felújításon is átesett tornacsarnokunk. Büszkén mondhatjuk el, hogy a környék legnagyobb és legmodernebb létesítményét tudhatja a község magáénak. Ezután a mindennapos testnevelés, a társastánc oktatás, a sportversenyekre való felkészülés, a csapatjátékok a legkorszerűbb teret kapják.”

Az iskola természetesen szoros kapcsolatot ápol a település önkormányzatával, melynek több gyümölcsét is learathatták már. Hirtenberg János polgármester köszöntőjében mindenkinek megköszönte a segítségét, aki hozzátett valamit a mostani fejlesztéshez. A felújított tornatermet a tanév kezdetén már birtokba is vették a gyerekek, így mostantól az eddigieknél is jobb körülmények között lehet megtartani a testnevelés órákat és a délutáni edzéseket.

Az eseményről készült néhány kép itt tekinthető meg