Énekelj az Erdőben 2024! (2024.05.10.)

„A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható.” – mondta Kodály Zoltán.
Meggyőződésünk szerint az erdőből eredő életerő hasonló fontosságú, semmi mással nem
pótolható. E gondolatok kapcsán iskolánk is kapcsolódott az Ének az Erdőben mozgalomhoz,
és Madarak és fák napja alkalmából, 2024. május 10-én másodikos és hetedikes tanulóink
torkából és szívéből szállt fel az ének iskolánk udvarán kedvenc lombos fájuknál. Így
kapcsolódott az ember, az ének, a természet köszönetképpen az éltető forrásvízért, a tiszta
levegőért, a gyógyító növényekért.

Fenntarthatósági témahét (2024.04.22-26.)

Globális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás. Ezek a veszélyek fenyegetik Földünket, ha gyorsan nem változtatunk szemléletünkön és magatartásunkon. A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak, ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a téma jelentőségét és tudatában legyenek személyes érintettségüknek hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.

Szavalóverseny (2024.03.14.)

Március 14-én az ünnepélyes megemlékezés után tartottuk meg az idei szavalóversenyt, amelyre tanulóink szabadon választott verssel jelentkezhettek.
A két tagozaton összesen 15 diákunk vállalkozott arra, hogy a tanult versével kiálljon a népes közönség elé, így 15 szép verset hallgathattunk meg.
Négy korcsoportban hirdettünk 1. és 2. helyezést, a többiek pedig emléklapot kaptak.

A helyezettek:

I. korcsoport: 1. hely: Szántosi Márton, 2. hely: Szántosi Emma